Petek Isınma Sorunu Nedenlerini burada başlıklar altında sıralayacağız..

Başlıca Petek Isınma Sorunu Konuları 

Peteklerin Kısmi Olarak Isınma problemleri

Bu sorun genellikle petek içerisinde hava olması nedeni ile gerçekleşen sorundur.Bir önceki Makalemizde petek havası alma yöntemlerini anlatmıştık.Linki tıklayarak konuya ulaşabilirsiniz.

Bir başka neden de kombi su basıncının düşmesi ile olan kısmi ısıtma sorunudur.Bu konu ile de ilgili bir makale yazmıştık linke tıklayarak konuya ulaşabilirsiniz.

Kombi Su kaçağı sorunu da peteklerin kısmi ve tamamen ısınmamasına neden olabilmektedir.Bu sorun için kesinlikle uzman bir yardım almanız gerekmektedir.Su kaçağını kırmadan bulabilir ve su kaçağı oluşan alanı onarımı yapabiliriz.

Isınmama Sorununa Kesin çözümler

1)Petek Temizliği: Periyodik olarak yapılmalıdır.

2)Su Kaçağı Tespiti(Su eksiltme ve kısmi ısıtmalarda kesinlikle yapılmalıdır.

Kombi Petek tesisatlarında da ara sıra su kaçağı sorunu meydana gelmektedir. Kalorifer borularının zamanla aşınıp delinmesi ve peteklerin su yollarının delinmesi sonucu oluşabilecek kalorifer tesisatı su kaçağı profesyonel çözümler sağlayan firmalar sayesinde kısa sürede ortaya çıkarılmaktadır. Artık tamamen sıva altı olarak döşenen bu ısınma sistemleri nedeniyle gözle görülür problemler çıkmasının imkanı da kalmamıştır. Böyle durumlara maruz kaldığınızda su kaçağı bulma işlemi kesinlikle tüm ciddiyetiyle hizmet sunan firmalar tarafından çözüme kavuşturulmalıdır. Bu hem su faturası olarak hem de kombinin çok daha fazla enerji harcaması nedeniyle ekstra yakıt ihtiyacını doğuracak ve kesinlikle çok daha fazla faturalarla yüzleşmeniz anlamına gelecektir. Vanalardan dolayı kalorifer tesisatı kaçağı olabileceği gibi eğer sistem yanlış ve kalitesiz malzemeden döşendi ise, petek ve borularda delinme, bağlantı yerlerinde gevşemeler gibi sorunların da ortaya çıkmasına neden olabilecektir. Bu konuda kurumsal hizmet sunan firmamız, gelişmiş cihazları yardımıyla, akustik dinleme olsun mini robotları olsun kesinlikle ihtiyacınız olan hizmeti sizlere sunacaktır. Ne tür sebeple sorunlar oluşmuş olursa olsun bu konuda kesin kez gerekli referansları olan firmalardan yardım alınmalıdır.